NOVINKY

Ani po letošní návštěvě České republiky Bill Clinton neodjíždí bez nového saxofonu

Amati Kraslice, tradiční český výrobce hudebních nástrojů, má tu čest oznámit předání saxofonu bývalému prezidentovi Spojených států amerických, panu Billu Clintonovi, při setkání na půdě Velvyslanectví USA v Praze. 

Tento okamžik je spojen s výročím 30 let od chvíle, kdy tehdejší český prezident Václav Havel předal panu Clintonovi saxofon taktéž od Amati a ten na něj následně v jazzovém klubu Reduta v Praze spontánně zahrál. „Chtěl bych vám předat něco do vaší sbírky. Je to pravý český výrobek,“ říkal tehdy Havel Clintonovi při předávání a ukazoval mu speciální věnování, tedy vyrytý Havlův podpis s pověstným srdcem.  

Saxofon předal v pondělí 11. 3. 2024 na Velvyslanectví USA v Praze osobně předseda představenstva Amati Kraslice pan Roman Staněk, který zajistil jeho dodání v rekordně krátkém čase. „Je pro mě opravdu velká čest, že mohu předat panu prezidentu Clintonovi tento saxofon naší výroby určený speciálně pro něj. Nesmírně si vážím jeho celoživotní práce a obdivuji, jak se zasloužil o to, aby svět byl lepším a bezpečnějším místem. Jsem nadšen, že pan prezident Clinton bude mít ve své sbírce již druhý saxofon vyrobený v Kraslicích a jsme vděční, že jsme si takto mohli připomenout legendární večer, kdy před třiceti lety pan prezident Clinton v klubu Reduta na saxofon také naší výroby zahrál,“ uvedl Staněk.

Amati Kraslice děkuje skupině Czechoslovak Group v čele s Michalem Strnadem za podporu a zprostředkování předání tohoto výjimečného daru.

Image